Mladí z Luníka odbehli svoj ôsmy bežecký maratón

(Košice, Luník IX, 30. októbra 2017) – Druhú októbrovú nedeľu žilo saleziánske stredisko na Luníku IX športovou udalosťou. Saleziáni dona Bosca ocenila na Luníkovskom maratóne najlepších bežcov z košického sídliska už po ôsmykrát.

Tradičného maratónu sa zúčastnili malí aj veľkí, deti aj dospelí. Bežci boli rozdelení do kategórií podľa veku – do 10 rokov, 10-12 rokov, 12-14 rokov a starší ako 15 rokov. Bežecký okruh viedol okolo celého sídliska, a aby nikto nezablúdil, pred každou skupinkou išiel organizátor na bicykli.

V cieli všetkých čakala sladká odmena a prví traja z každej kategórie si mohli vybrať zaujímavé ceny. K príjemnej športovej atmosfére sa na radosť organizátorov pridalo aj pekné počasie.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.