Mladí z Michaloviec strávili jarné prázdniny na prímestskom tábore

(Michalovce, 28. februára 2019) – Jarné prázdniny ako prvé začali deti na východe Slovenska. Februárové dni strávili v Michalovciach na nezabudnuteľnom prímestskom tábore. Počas neho stihli výlet do Humenného, nechýbali animátorské scénky, hry, zábava, sv. omša i tance, ktoré k fašiangovému obdobiu naplno patria.

Telocvičňa u saleziánov sa 18. februára premenila na oceán plný morských živočíchov z rozprávky Hľadá sa Nemo. Tri dni deti spolu s Marlinom a Dory prekonávali prekážky ukryté v ňom a hľadali stratenú rybičku.

Počas jednotlivých dní ich prevádzali myšlienky ako „Neboj sa toho, čo ťa čaká za útesom“, „V mori ťa čakajú len také nástrahy, ktoré si schopný prežiť“ alebo „Občas sa musíme stratiť, aby sme sa našli“. Snaženie detí bolo úspešné a Marlin s Nemom sa nakoniec opäť našli. Poďakovali sa táborníkom za pomoc a odmenili ich fľašami s logom a myšlienkou tábora „Stále plávaj!“.

 

Zdroj: www.salezianky.sk, www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.