Mladí z oratória v Sýrii opäť zasiahnutí vojnou

(Aleppo, Sýria, 15. marca 2015) – Násilie a vojna, ktorá sa odohráva v Sýrii už viac ako štyri roky, opäť zasiahla mladých ľudí z oratória v meste Aleppo. Tentokrát saleziánska rodina smúti za dvoma mladými animátormi, ktorí zahynuli spoločne so svojou mamou. Píše don Munir El Rai, provinciál Stredného východu.

S veľkým smútkom sme prijali správy o smrti dvoch bratov, Anwara a Misha Samaanových a ich matky Minervy. Ich smrť bola spôsobená bombardovaním, ktoré zasiahlo ich dom 11. apríla 2015.

Nanešťastie, vojna v týchto dňoch v Sýrii stále pokračuje a, obzvlášť v Aleppo, spôsobuje veľké utrpenie a smrť kvôli zosilňovaniu konfliktu.

Anwar a Misho strávili svoje detstvo a mladosť v oratóriu Don Bosco. Ako animátori zanechali v srdciach mnohých spomienku na ich radosť a lásku k životu. Anwar bol starším bratom, narodil sa 20. júla 1993. Misho sa narodil 7. septembra 1998. Boli to dvaja mladí muži v rozkvete života.

Modlíme sa, aby mier a nádej vzkrieseného Pána zasiahla srdce Stredného Východu, ktorý je tak ťažko zranený.

2015 04 15 ANS Syria

 "Synovia dona Bosca s ním v nebi"

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.