Mladiství odsúdení predviedli dobrý výkon

(Sučany, 24. mája 2013) – Pri príležitosti sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov sa konajú najrôznejšie oslavy, turnaje a prípravy. Už tradične sa v tomto termíne konal v poradí 7. ročník o Putovný pohár väzeňského kaplána v ÚVTOS Sučanoch, vo futbale.

Okrem mladistvých odsúdených sa turnaja zúčastnili aj SŠ Turany a SOŠ sv. Jozefa Robotníka zo Žiliny. Hralo sa systémom každý s každým, čo rozhodlo o poradí: Turany (modré dresy), Sučany (oranžové dresy), Žilina (žlté dresy). Odmeny sa dočkali aj najlepší strelec, najsnaživejší hráč a najslušenejší hráč.  

Mladiství odsúdení prekvapili svojou skutočne dobrou hrou a ešte lepšou kondičnou prípravou. Samozrejme, že nás aj dobre pohostili, odovzdali ceny a osobne sme sa s nimi spolu s kaplánom, pedagógmi a inými zástupcami väzenia rozlúčili. Ďakujeme sa pozvanie, prípravu a správnu športovú atmosféru.

Informoval: Radovan Rumanovič SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.