Mons. Stanislav Zvolenský želá Mons. Feketemu vynikajúce duchovné otcovstvo

(Bratislava 12. februára 2018) – Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský bol spolusvätiteľom biskupa Vladimíra Feketeho v nedeľu 11. februára v Baku v Azerbajdžane. Bolo to splnené prianie Mons. Feketeho, aby jeden zo svätiteľov bol niektorý biskup zo Slovenska. Keďže jeho rodiskom je Chorvátsky Grob, farnosť v bratislavskej arcidiecéze, Mons. Zvolenský prijal toto pozvanie.

Pri tej príležitosti formuloval nasledovné želanie novému biskupovi:„Otcovi biskupovi Vladimírovi Feketemu prajem, aby bol v sile Božieho Ducha Svätého vynikajúcim duchovným otcom všetkým bratom a sestrám, ktorí sú zverení do jeho pastoračnej starostlivosti, a tiež aby mu Pán daroval dobré zdravie a istotu svojej blízkosti. S radosťou si uvedomujeme, že kňaz salezián, ktorý pochádza z územia Bratislavskej arcidiecézy, dostal dôveru Svätého Otca Františka a bol povolaný na biskupskú službu, a zároveň nezabúdame aj na to, že ide o službu v náročných duchovných podmienkach v krajine, ktorá je väčšinovo moslimská a že nás to zaväzuje uvažovať, ako by sme mohli nového otca biskupa podporovať aj my, jeho krajania.“

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.