Museli odísť, aby sa znovu našli (v tichu)

(Banská Belá, 5. januára 2017) – Partia siedmych animátorov sa rozhodla využiť obdobie medzi sviatkami na odchod. Odchod od uponáhľaného sveta, od hluku, obchodov a televízií. Vymenili ich za ticho a modlitbu počas duchovných cvičení na chate v Banskej Belej.

Kazateľom duchovných cvičení bol salezián don Juraj Kovaľ, ktorý si pre mladých pripravil tému: „Nechať sa postupne premieňať Ježišom“. Počas ôsmich prednášok prezentoval poslucháčom situácie z evanjelia, ktoré sú inšpirujúce pre ľudí dnešnej doby.

Silencium je doba určená pre stíšenie a mladí ju využili k modlitbe v kaplnke, prechádzke po okolí alebo k čítaniu kresťanskej literatúry. Večery trávili účastníci duchovných cvičení pri kvalitných filmoch, pozreli si životopis sv. Pátra Pia a sv. Jána XXIII..

„Z duchovných cvičení si odnášam myšlienku, ktorú sme počuli na poslednej prednáške. Keď chceme zmenu, musíme spraviť krok. Pre Krista tým krokom bol návrat do Nazareta,“ zhodnotil animátor Tomáš.

„Na duchovných cvičeniach po vianočných sviatkoch sa mi páčila rodinná a pokojná atmosféra,“ doplnil don Kovaľ.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.