Na 33. Bodke za prázdninami aj regionál don Rozmus

(Levoča, 3. septembra 2018) – Už po 33. krát sa na Mariánskej hore v Levoči konala saleziánska Bodka za prázdninami. Akciu určenú pre chlapcov tradične – v posledný augustový deň – pripravuje saleziánska komunita z Popradu a saleziánski novici. Tento rok sa niesla v duchu príbehu proroka Jonáša – Neutekaj.

V programe ani tento rok nechýbali súťaž scénok „Grammy Bodkár“ – vyhrali ju tentoraz chlapci z bardejovskej Poštárky -, čas na spytovanie svedomia a spovede, hry, workshopy a na záver svätá omša. V miestnej bazilike Navštívenia Panny Márie sa na ňu okrem takmer tristo chlapcov zišli aj direktori saleziánskych komunít z celého Slovenska. Vzácnym hosťom bol člen hlavnej rady saleziánov don Tadeusz Rozmus, ktorý ako regionálny radca vykonáva na Slovensku mimoriadnu vizitáciu saleziánskych komunít.

V homílii sa chlapcom prihovoril provinciál saleziánov don Jozef Ižold a keďže to bol posledný deň pred blahorečením Anny Kolesárovej, priblížil chlapcom aj jej osobnosť. Napokon regionálny radca don Rozmus na záver omše všetkých povzbudil, aby rozvíjali svoje talenty a zúžitkovali to, čo im Boh ponúka ako príležitosti.

Atmosféru 33. Bodky za prázdninami, v duchu príbehu Jonáša, doplnilo aj počasie – búrka a dážď, dokonca boli chlapci a saleziáni svedkami, ako v istej chvíli blesk zasiahol priamo kríž na veži baziliky.

rhsdb, foto Jan Rozsypálek SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.