Na 5. ročník Cyclocrossu v Dubnici nad Váhom zavítal výnimočný hosť

(Dubnica nad Váhom, 29. septembra 2022) – Jedinečnou udalosťou tradičného podujatia bolo, že medzi športovcov zavítal hosť, ktorého už na tejto akcii roky nemali – slnko. A tak bola sobota 24. septembra vyhriata nielen dobrým pocitom z kvalitných športových výkonov, ale aj príjemnými jesennými lúčmi.

Saleziáni prvýkrát použili skákací hrad, čo potešilo najmä najmladších a ich rodičov. Cyklisti sa svorne zhodli, že jazdiť po suchej trati – nezmáčanej dažďom – je ozaj radosť. Súťažiaci pretekali v piatich kategóriách: chlapci (mladší, starší), juniori, diečatá (mladšie, staršie).

Finále akcie patrilo tradičnej exhibičnej jazde dospelákov, ktorá mala najväčší fanklub medzi účastníkmi – deti o dušu povzbudzovali svojich rodičov. Väčšina z nich si bicykle požičala od svojich ratolestí, dokonca sa na trati objavil aj zelený dubnický bike.

Víťazom sa stal každý, kto dorazil do cieľa, predsa sa však Karolovi Benkovi, ktorý trať aj pripravoval, podarilo všetkých nechať ďaleko za svojím chrbtom.

Pri záverečnom požehnaní si všetci zaspomínali aj na dona Jozefa Kosmála, na ktorého počesť sa Cyclocross koná.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.