Na Bodku za prázdninami prišiel aj jej zakladateľ

(Levoča, 2. septembra 2019) – Tradičná Bodka za prázdninami na Mariánskej hore v Levoči sa po dlhom čase uskutočnila za účasti jej zakladateľa. Otec biskup Mons. Vladimír Fekete SDB, apoštolský prefekt Azerbajdžanu, poctil 30. augusta svojou prítomnosťou takmer 200 chlapcov zo 14 saleziánskych či domkárskych stredísk z celého Slovenska.

V poradí 34. ročník Bodky niesol pečať príbehu Jóba s mottom "Pán dal, Pán vzal…". Chlapci pripravili 10 scénok, v ktorých rôznymi spôsobmi stvárnili toto heslo. Minuloroční víťazi Grammy Bodkára, Bardejov-Poštárka, obhájili svoje prvenstvo spojenou scénkou s chlapcami z bardejovského Vinbargu.

Opäť nechýbali workshopy, čas na stíšenie pri spytovaní svedomia s možnosťou sviatosti zmierenia, tipovačka, kofola, hry a tradičná záverečná svätá omša, počas ktorej sa otec biskup prihovoril chlapcom. V kázni zdôraznil dôležitosť hľadania svojho povolania, na ktoré nikdy nie je príliš skoro.

Informoval: Štefan Timko SDBFoto: Niko Chirkov SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.