Na hokejbalovom turnaji U19 v Novej Dubnici vyhrala Žilina

(Nová Dubnica, 10. mája 2013) – Tento rok sa V Novej Dubnici na turnaji stretlo sedem družstiev: Žilina – oratko, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Banská Bystrica, Partizánske, Bratislava – Trnávka a Šaštín. Po odohraní zápasov v skupinách sa do finále tešili družstvá: Dubnica nad Váhom a Žilina. Po dramatickom zápase nakoniec vyhrala zaslúžene Žilina, ktorá v prvých sekundách predĺženia strelila víťazný gól, takže Žilina – Dubnica nad Váhom 2:1. Hneď potom nasledoval výbuch radosti a ovácie väčšiny divákov, ktorých si žilinské družstvo počas turnaja získalo. Nasledovalo už len záverečné slovo organizátorov a oceňovanie družstiev a jednotlivcov.

Tabuľka zúčastnených družstiev: 1. miesto Žilina – oratko; 2. miesto Dubnica nad Váhom; 3.  miesto Nová Dubnica; 4. miesto Šaštín, 5. miesto Partizánske; 6. miesto Banská Bystrica; 7. miesto Bratislava – Trnávka.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Šramka z Partizánskeho a Mário Róth z Banskej Bystrice (11 gólov), druhým bol Andrej Miške zo Žiliny (8 gólov) a tretím bol Samuel Šimko z Dubnice nad Váhom. Najlepším nahrávačom bol Milan Grablička z Novej Dubnice (7gólov).

Informoval: Jakub Kňažek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.