Na košických Troch hôrkach pribudlo ďalšie ihrisko

(Košice 26. septembra 2012) – Zdalo by sa, že ihrísk nie je v saleziánskom stredisku nikdy dosť a Tri hôrky v Košiciach nie sú výnimkou. Po dvoch betónových a jednom detskom saleziáni oficiálne otvorili a požehnali v nedeľu 23. septembra nové multifunkčné ihrisko.
 
Už ranná svätá omša pre rodiny s deťmi bola predzvesťou veľkej udalosti. Kaplnka predĺžená  o herňu bola plná a počet miest na sedenie nestačil na nápor ľudí, vyšší než zvyčajne. Samotné otvorenie ihriska sa konalo za účasti zástupcov nadácie HB Reavis, ktorá financovala a realizovala rekonštrukciu pôvodného ihriska.
 
„Chceme budovať také veci, ktoré majú zmysel a budúcnosť a myslíme si, že ihrisko v tomto areáli ju má. Práve odtiaľto sme dostali najväčšiu spätnú väzbu a najviac dotazníkov zo všetkých školských zariadení, ktoré boli zapojené vo výberovom procese,“ povedala pri otvorení členka správnej rady nadácie Mária Jurítková.
 
Po požehnaní a otvorení nasledoval exhibičný zápas vo futbale, v ktorom si sily zmerali synovia proti otcom. V prvom polčase za synov nastúpili malí chlapci, no aj tak sa im podarilo poraziť otcov, ktorí hrali s obmedzeným počtom dotykov, najtesnejším rozdielom 1:0. V druhom polčase už proti otcom nastúpili animátori a po vyrovnanom priebehu sa celý zápas nakoniec skončil 4:2 v prospech synov. „Aspoň sme si zahrali, to je podstatné,“ zhrnul po zápase so smiechom jeden z otcov.
 
Multifunkčné ihrisko má byť podľa textu požehnania miestom šľachetnej zábavy, ktorá pomôže návštevníkom strediska a mladým obnoviť si silu mysle a posilniť telo. Povrch a zariadenie je prispôsobené na volejbal, futbal a basketbal.
 
120926_kosice1.jpg
 
120926_kosice2.jpg
 
Informoval Ján Tomaštík
Foto: Terézia Smoleňová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.