Na Štedrý večer odišiel do večnosti náš spolubrat Jozef Skalný (+ info o pohrebe)

(Galanta, 25. decembra 2020) – Na vigíliu slávnosti Narodenia Pána v neskorých večerných hodinách zosnul v Pánovi salezián kňaz Jozef Skalný. Zomrel vo veku 74 rokov v nemocnici v Galante, kde bol so zápalom pľúc vyše týždňa a mal potvrdené aj ochorenie Covid-19. V saleziánskej spoločnosti prežil 50 rokov rehoľného života a 43 rokov kňazstva.

2020 12 25 zomrel-skalny

Jozef Skalný sa narodil 8. októbra 1946 v Bratislave, saleziánom sa stal v tajnosti 18. januára 1970, keď zložil prvé rehoľné sľuby. Civilne vyštudoval elektrotechniku a dosiahol titul Ing., tajne študoval aj teológiu a za kňaza bol vysvätený 4. júna 1977. Svoje saleziánske a kňazské pôsobenie realizoval len v tajnosti. Až od roku 1990 mohol aj verejne pôsobiť, bol najprv kaplánom v Dolnom Kubíne, následne bol začlenený do saleziánskej komunity v Žiline a bol ekonómom saleziánskeho domu, kde sa staral o rekonštrukciu a potrebné stavebné úpravy. Krátko bol aj správcom farnosti Kňažia a od roku 1999 pôsobil v saleziánskom diele v Bratislave-Trnávke, pričom bol niekoľko rokov ekonómom. Tam zostal aj po skončení úlohy ekonóma. V roku 2019 bol začlenený do komunity starších spolubratov v Galante-Hodoch. Svoj život odovzdal Pánovi v 24. decembra 2020 v neskorých večerných hodinách.

Zádušná svätá omša bude v pondelok 28. 12. 2020 o 10.00 h v Kostole sv. Jána Bosca v Bratislave-Trnávke, pohrebné obrady budú v Bratislave na cintoríne vo Vrakuni v ten istý deň o 11:30 hod. 

Zádušná svätá omša bude v priamom prenose na https://trnavka.sk/live/Pohrebné obrady budú v priamom prenose na https://facebook.com/saleziani.sk

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.