Na stránkach TV Lux je možné zahlasovať za krátky film študentov saleziánskej školy v Žiline

(Žilina, 15. decembra 2021) – Študenti zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline sa začiatkom októbra rozhodli prijať výzvu a zapojiť sa do súťaže amatérskych filmárov SAfi 2021. Súťaž organizuje TV Lux a tohtoročná téma znie Moji starkí.

Skupina mladých z krúžku FilmCrew, pod vedením p. učiteľa Konušika, vytvorila za niekoľko týždňov 5 minútový film s názvom Dedo. „Cesta to bola náročná, no taktiež plná radosti a zábavy. Veľa sme sa priučili, od zhodnutia sa na jednej téme, cez písanie scenára či kreslenie storyboardu, narábanie s kamerou, obsluhovanie rôznej techniky, vžívanie sa do hereckých rolí, až po flexibilitu a psychologické zvládanie tlaku. Najkrajšie bolo, že sme to dokázali spolu a priniesli si tak kus krásy do našich životov,“ zhodnotila celý proces študentka Lucia Martičová.

Ak chcete mladých filmárov podporiť svojím hlasom, môžete tak urobiť do 19. decembra do 12:00 hod TU.

Zdroj: sjoroza.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.