Na stretnutí biskupov sa hovorilo o pastorácii mládeže, nechýbala saleziánska rodina

(Nimnica, 3. marca 2020) – V Nimnici sa koncom februára uskutočnilo piate stretnutie biskupov, laikov a zasvätených. Na pozadí posynodálnej apoštolskej exhortácie Svätého Otca Františka Christus vivit spoločne diskutovali na tému: Mládež – sebaprijatie – sebadarovanie.

Na stretnutí bola zastúpená aj saleziánska rodina. V pracovnej časti podujatia vystúpila s témou o dozrievaní mladých a ich sprevádzaní cez projekt Cesty Zrenia saleziánka Eva Rušinová FMA. So svojím svedectvom o prekážkach v sebadarovaní sa podelil animátor zo saleziánskeho strediska v Bratislave – Trnávke Michal Žák. Za saleziánky bola tiež prítomná sr. Marta Baňasová FMA, predsedníčka združenia Laura a saleziánov zastúpil don Peter Naňo SDB.

„Ak by niekto vyčítal tomuto stretnutiu, že ´o mladých bez mladých´, tak by som oponoval. Bolo cítiť, že drvivá väčšina účastníkov a rečníkov sú z fachu, z terénu. K ´svojim mladým´ sa hneď vracajú po tom, ako sa vrátia zo stretnutia z Nimnice. Áno, kdesi medzi riadkami bolo cítiť, že každý z nás sme pred pokušením lamentácie, akí sú tí mladí skazení a medzi povolaním k statočnému angažovaniu sa v prospech vyzrievania mladých ľudí pre ich zrelosť a svätosť,“ povedal pre salezianky.sk Michal Žák.

Zdroj: www.tkkbs.sk, salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.