Na Trnávke hrali pre dona Bosca muzikál Ester

(Bratislava, 30. januára 2014) – Takmer 90 minútový muzikál Ester pripravili mladí v stredisku Bratislava-Trnávka ako oslavu sviatku patróna tamojšieho kostola a farnosti, sv. Jána Bosca. Na zaplnenej verejnej generálke v sobotu 25. januára a na dvoch vypredaných premiérach na druhý deň – na hodovú nedeľu – sa v sále strediska vystriedalo približne tisíc divákov.

„Páči sa mi príbeh Ester, ženy, ktorá je silná a vydá sa na cestu obety a záchrany svojho národa,“ povedal režisér salezián Juraj Kovaľ. Muzikálový príbeh s biblickým motívom je vsadený do prostredia strednej školy, kde Ester je kapitánka školského basketbalového tímu a jej otec je riaditeľom, ktorý musí riešiť problematickú 3. dé.

Dej vytvorený spevom, choreografiami a gradujúcim príbehom dievčiny s menom biblickej postavy pripravovali na Trnávke približne tri mesiace, za spolupráce viacerých farníkov. Odbornú pomoc ponúkli aj herci Ján Gallovič a Jozef Šimonovič.

Muzikál bude mať na Trnávke ešte dve reprízy, a to v nedeľu 9. februára.

Viac foto TU.

rhsdb, foto Lucka Kuklicova

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.