Na Trnávke v Bratislave sa plesalo už po dvadsiatykrát

(Bratislava, 1. marca 2019) – Farníci z Trnávky sa opäť po roku stretli, aby oprášili tanečné topánky a zabavili sa na tradičnom farskom plese. Tento rok bol výnimočný, nakoľko išlo o 20-ty ročník a predal sa rekordný počet lístkov. Na plese, ktorý sa konal 9. februára v ružinovskom Dome kultúry, sa stretlo približne 450 ľudí.

Farský ples slávnostne otvoril direktor saleziánskej komunity na Trnávke don Tibor Reimer. “Farský ples je pre nás nielen oslavou nášho patróna dona Bosca, ale aj príležitosťou spájať ľudí z farnosti, futbalového klubu Domino, oratka, mládežníckeho strediska, ale aj rodinného centra, a najmä vyjadriť našu vďaku všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapájajú do saleziánskeho diela na Trnávke,” povedal.

Večer bol sprevádzaný živou hudbou v podaní skupiny Dominika Titková & Friends, ktorí hrali tanečníkom do tanca už tretí rok. Pri širokom výbere piesní si na svoje prišli všetky vekové kategórie. Nechýbali ani „oldies hity“, ktoré roztancovali nejeden starší manželský pár. Po polnoci vystriedal živú skupinu DJ Dominik Kertis s modernou hudbou.

Tanečné kolá striedali moderátorské vstupy obohatené o zážitky farníkov, ktorí prežili na Trnávke desiatky rokov a spolu s ostatnými si pripomenuli pestré začiatky. Nechýbala ani tombola s dvadsiatimi hodnotnými cenami, ktoré venovali farníci a priaznivci saleziánskeho diela na Trnávke. O to, aby mali všetci hostia čo jesť a piť, sa obetavo počas celého večera starali 30 mladí animátori.

Čerešničkou na torte bol FLASHMOB, do ktorého sa zapojili všetky generácie farníkov a dlho očakávané vystúpenie saleziánskej komunity. Tá sa už po dvadsiaty rok nenechala zahanbiť a pripravila si veľmi vydarené číslo. Pobavili tak všetkých účastníkov a dali plesu nový šmrnc.

„Charakteristickou črtou plesu je, že všetko, vrátane programu si pripravujeme sami. Využívame bohatstvo tohto spoločenstva, dary a talenty jednotlivých ľudí. Cítim neskutočnú radosť a vďaku za skvelý tím dobrovoľníkov, ktorý každý rok ochotne pomáha urobiť farský ples výnimočným. Bez nich a Božej pomoci by sme to určite nezvládli,“ hovorí koordinátorka plesového tímu Petra Jakubcová, ktorá sa už teší na ďalší ročník.

Zdroj: www.trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.