Na večných sľuboch zbor nehral len na Božiu slávu

(Prešov, 8.9.2012) – Sviatok narodenia Panny Márie tento rok oslávili mimoriadne. V prešovskom oratóriu zložil pri slávnostnej sv. omši svoje doživotné sľuby salezián Peter Štellmach z Banskej Bystrice.
 
Svätú omšu v Kostole sv. Jána Bosca celebroval provincál Karol Maník za účasti mnohých bratov saleziánov, sestier saleziánok, spolupracovníkov a množstva  mladých, ktorí Peťovi “ukradli srdce“. Aby ho v plnosti mohol darovať mladým, daroval ho navždy Bohu, zložil doživotné sľuby a prijal kríž, ako znak, že odteraz má byť znamením a nositeľom Božej lásky k mladým.
 
Don Maník sa v kázni prihovoril Peťovi a všetkým prítomným slovami odvahy. Nemáme sa báť, lebo to nie my sme si vybrali, ale to Boh si nás vybral a vyvolil už omnoho skôr. "A keď si nás vyvolil, tak nás aj povedie"" uistil provinciál.
 
Celú sv. omšu sprevádzal zbor mladých z prešovského oratka, ktorý dodal celej slávnosti príchuť neba. Mladí spievali a hrali na Božiu slávu a špeciálne pre Peťa, ktorého si počas jeho asistencie v Prešove veľmi obľúbili. V kostolíku a oratku vládla perfektná atmosféra rodinnosti a radosti. „Všetci ľudia sa usmievali, nevidela som ani jedného smutného človeka," zhodnotila jedna prešovská animátorka.
 
Peťo dostal pri tejto príležitosti mnoho darov, no najkrajší dar dal on nám. Dal nám svoju svätosť. A tento jeho príklad nech ženie aj nás k dobývaniu Božieho kráľovstva každý deň!
 
120910_sluby1.jpg
 
120910_sluby2.jpg120910_sluby3.jpg
 
Informovala Danielka Tkačíková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.