Na veľkom stretnutí miništrantov aj o súčasných svätcoch

(Žilina, 6. marca 209) – Téma svätosti „Svätosť je aj pre teba“ sa stala leitmotívom stretnutia miništrantov zo saleziánskych stredísk, ktoré sa uskutočnilo prvý marcový víkend v Žiline.

Chlapci miništranti sa tu zišli od Humenného až po Bratislavu. Komunita mladých bratov saleziánov si pre nich pripravila pestrý program. Mix hier, súťaží, workshopov a modlitieb prispel k tomu, aby sa miništranti aj zabavili aj prehĺbili svoju túžbu po svätosti.

Jeden z účastníkov, Filip Kaduc, bol na stretnutí aj minulý rok aj teraz: „Vždy sa teším na stretnutie s mnohými saleziánmi, ktorí boli v žilinskom oratku. Okrem toho sa mi najviac páčil sobotný program o súčasných svätcoch.“

Viac ako 150 miništrantov sa v nedeľu zúčastnilo na svätej omši v Kostole svätého Jána Bosca. Slávil ju provinciál saleziánov don Jozef Ižold. Za organizátorov podujatie zhodnotil salezián Lukáš Závodník: „Naozaj ma teší záujem mladých chalanov o stretnutie. Verím, že aj vo svojich prostrediach sa stanú sympatickými svedkami jednoduchej svätosti.“

Celoslovenské stretnutie miništrantov saleziánskych stredísk sa bude konať opäť o rok.

 

rhsdb, informoval Peter Ondrej SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.