Najlepší kalčetový tím má Prešov

(Prešov, 27. februára 2018) – Poslednú februárovú sobotu sa v Prešove odohralo celoslovenské kolo kalčetového turnaja. Zmerať si sily a zabojovať o putovný pohár prišli chlapci zo siedmych saleziánskych stredísk.

V kategórii mladších súperili dvojice chlapcov z Kaplnej, Poštárky, Košíc – Troch hôrok a domáci z Prešova. Skupina sa odohrala celkom rýchlo, no zápas o umiestnenie na 3. mieste trval približne hodinu. Vydržali sa na to pozerať len najbližší rodinní príslušníci a verní fanúšikovia.

Konkurencia medzi staršími bola skoro raz taká. Stretli sa tímy z Poštárky, Sabinova, Bardejova, Žiliny – SOŠ sv. Jozefa Robotníka, Košíc-Troch hôrok, Prešova a Kaplnej. "Počas zápasov sa debatovalo nielen o hre, ale aj o živote a mnohých iných veciach, akoby hráči boli starí známi. Hra sa skĺbila s kamarátstvom," opísal atmosféru salezián Imrich Horváth.

Vo finále to vyzeralo tak, že putovný pohár poputuje do Žiliny, ale v rozhodujúcom dueli sa situácia zvrtla. Najprv boli vo vedení Žilinčania, no domáci si vyrobili náskok štyroch gólov a už to išlo. Ich súperi sa síce na chvíľu dotiahli a stiahli ich náskok, ale domáci nevypli motory a dobehli pre istotu do cieľa rýchlejšie, aby ich Žilinčania nechytili za chvost. A tak sa putovný pohár bude presúvať iba z jednej poličky do druhej v rámci prešovského oratória. V každom prípade to bol napínavý zápas, asi ako na Kanada-Česko na olympiáde v Pjongčangu, ktorý chlapci jedným očkom paralelne sledovali na obrazovke.

Na záver kalčeto vystriedalo Bingo. Na nejedného chlapca sa usmialo šťastie a prinieslo mu nejakú vecnú cenu: od sklenenej sochy Panny Márie, cez reflexné pásiky, fixky, až po inteligentnú plastelínu.

"Ťažko povedať, či bola atmosféra viac súperivá alebo kamarátska, ale v každom prípade bola výborná. Každý urobil nejaký krok zo seba smerom k druhým, aby nám bolo spolu skutočne dobre," zhodnotili organizátori.

Zdroj: www.salezianipresov.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.