Kňaz, ktorý si získal srdcia mladých. Najnovší životopis DON BOSCO je veľkou inšpiráciou

Táto kniha rozpráva o živote dona Bosca a berie do úvahy všetko, čo je základom krásneho, dobrodružného a dramatického príbehu svätého kňaza z Valdocca. Opiera sa o autobiografické svedectvá dona Bosca, o obrovské množstvo svedectiev jeho chovancov a spolupracovníkov, zväčša tých, ktorí vypovedali pod prísahou v procese blahorečenia dona Bosca, o seriózne vedecké práce o donovi Boscovi, ako aj o dôležité štúdie o dejinách spoločnosti, štátu a Cirkvi v devätnástom storočí.

„Don Bosco je príťažlivý svätec pre každú dobu. Je veľa spôsobov, ako sa s ním stretnúť, ale kniha zostáva jedným z tých najsilnejších a najfascinujúcejších, a to aj v takých multimediálnych časoch, v akých žijeme dnes. Keď v tomto roku ďakujeme nebeskému Otcovi za sto rokov našej prítomnosti na Slovensku, my saleziáni chceme opäť ponúknuť rodičom, učiteľom, vychovávateľom a v neposlednom rade mladým, veriacim i všetkým ľuďom dobrej vôle, ‚Evanjelium podľa svätého Jána Bosca‘. Veľmi túžime, aby don Bosco svojím životom priťahoval k Bohu mladých ľudí na Slovensku tak ako za uplynulých sto rokov,“ napísal v predslove knihy don Peter Timko, provinciál saleziánov.

Rehoľa Saleziánov don Bosca si tento rok pripomína sté výročie oficiálneho príchodu a začatia pôsobenia na Slovensku. Rok 2024 vníma ako tzv. Rok vďačnosti, a aj to bolo dôvodom, prečo sa saleziánske Vydavateľstvo DON BOSCO rozhodlo vydať najnovší životopis. Na webe vydavateľstva si môžete pozrieť ukážky z knihy a môžete si ju objednať.

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.