Najnovšia brožúrka z edície Viera do vrecka prináša tému V harmónii povolaní

(Bratislava, 2. mája 2023) – Ako je to s naším povolaním? Akú úlohu má kresťanský laik, čo znamená kňazstvo, ktoré posväcuje, a v čom je proroctvo zasväteného života? Ako to riešil svätý Ján Bosco? Viac o tejto téme sa dozviete v najnovšej brožúrke z edície Viera do vrecka s názvom V harmónii povolaní, ktorú v týchto dňoch vydalo Vydavateľstvo DON BOSCO.

„Desiaty nástupca dona Bosca don Ángel Fernández Artime ponúkol na rok 2023 celej širokej saleziánskej rodine Heslo, v ktorom nás pozval uvažovať o hodnote laického kresťanského povolania. Ako však bude oceňovať laické povolanie ten, kto takmer nič nevie o tom, čo povolanie znamená? Veď aj medzi nami je množstvo veriacich kresťanov, ktorí si myslia, že slovo povolanie znamená len rozhodnutie, či sa stanem kňazom, rehoľníkom, alebo vstúpim do manželstva, a tým sa to všetko končí,“ hovorí salezián Pavol Grach, autor najnovšej knižky z edície Viera do vrecka.

O autorovi:ThLic. Pavol Grach, PhD., (1965) je salezián kňaz. Pri štúdiu teológie v Taliansku sa špecializoval na fundamentálnu teológiu. V súčasnosti pôsobí v Žiline vo formácii ponovicov a je delegátom pre saleziánsku rodinu.

Ročné predplatné edície Viera do vrecka si môžete objednať TU. Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk.

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.