Najväčší amatérsky volejbalový turnaj na Slovensku už pozná víťazov

(Dolný Kubín, 9. mája 2013) – Jubilejný desiaty ročník najpohodovejšieho a najrodinnejšieho volejbalového turnaja KubCup sa tento rok niesol v duchu zmien. Od 3. do 5. mája 2013 sa v Dolnom Kubíne stretlo tridsaťšesť tímov z celého Slovenska. Volejbaloví nadšenci vo veku od 15 do 53 rokov spolu odohrali 142 zápasov až v šiestich telocvičniach. Organizátori z Laury, združenia mladých, pre nich pripravili niekoľko noviniek, no nastali aj situácie, ktoré oni sami neočakávali. "Najviac ma prekvapilo, že obhajcovia titulu nepostúpili do víťaznej skupiny, čo však dokazuje, že tento rok boli družstvá veľmi vyrovnané. V každej skupine boli totiž najmenej dva tímy, ktoré by si zaslúžili umiestniť sa na prvých troch miestach," vyjadrila sa organizátorka Marcela Kršková.

Turnaj sprevádzalo motto "Viac ako len volejbal", o čom svedčila aj samotná atmosféra pohody a fairplay. "Toto bol môj prvý KubCup a som naozaj nadšená. Atmosféra bola skvelá a dúfam, že ten hrejivý pocit vo mne ostane ešte dlho," opísala svoje pocity hráčka Mária Kubalová. "Celá akcia by sa nemohla uskutočniť bez podpory našich partnerov, ochoty mnohých dobrovoľníkov a vedenia škôl CSŠ A. Radlinského, Obchodnej akadémie a SOŠ obchodu a služieb,“ dodáva koordinátor turnaja Ivan Dauda.

Každý chcel vyhrať, no konkurencia bola silná a hral sa naozaj kvalitný volejbal. Vo finálovom zápase nakoniec uspel tím Celebrity z Lokce a druhé miesto tak zostalo hviezdam z tímu Stars z Okoličného. Tretie miesto putovalo do Banskej Bystrice spolu s tímom UMB. "Je to asi jeden z mála turnajov,  kde sú ľudia k sebe takí milí a zhovievaví, každý sa s každým porozpráva a každý každému praje," dodáva Zuzana Dendisová z víťazného tímu.

Informovala: Alžbeta Hrušovská

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.