Najväčší mládežnícky futbalový klub oslavuje 30 rokov, zablahoželať mu príde aj Hamšík

(Bratislava, 18. októbra 2023) – Futbalový klub SDM DOMINO (Spoločenstvo detí a mládeže Domino) oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Najväčší mládežnícky futbalový klub na Slovensku má v súčasnosti 550 hráčov rozdelených do 27 tímov, z nich sú dva dievčenské. Týždenne sa im na 80 tréningoch venuje 55 trénerov, vrátane kondičných trénerov a fyzioterapeutov. Špecifikom klubu je dôraz nielen na športový ale aj osobnostný rozvoj mladých ľudí. V tejto sezóne klub začína so stavbou novej budovy s telocvičňami, šatňami a ďalším zázemím. Fond na podporu športu odsúhlasil na jej výstavbu sumu 1 100 000 eur.

Futbalový klub SDM DOMINO splnil v roku 2017 podmienky a bol zaradený medzi kluby s licenciou útvaru talentovanej mládeže. Okrem športového rozvoja detí a mládeže kladie dôraz aj na ich osobnostný rozvoj. „Chceme, aby futbal nebol cieľ, ale prostriedok k zodpovednému a férovému životu, ktorému sa učíme už na ihrisku,“ zdôrazňuje prezident klubu Tibor Reimer. Celý výchovno-športový proces je realizovaný saleziánskym štýlom v súlade s kresťanskými hodnotami. Na Domine začínal napríklad šprintér a halový majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko. Futbal tu hrávali aj úspešní hokejisti Adam Liška, Martin Fehérváry či Ondrej Rusnák. Odchovankyňou SDM Domino je tiež slovenská futbalová reprezentantka Tereza Mrocková. Viacerí súčasní členovia či odchovanci klubu hrávajú vo futbalových výberoch Bratislavského futbalového zväzu či reprezentácie.

„Začínali sme s 25 chlapcami, aktuálny počet hráčov a trénerov je neporovnateľne vyšší. Cez víkendy sa v priestoroch klubu odohrá v priemere desať domácich západov. Pôvodná budova, ktorú sme začali stavať pred dvadsiatimi rokmi už nepokrýva naše potreby,“ uviedol na margo aktuálnej aktivity klubu predseda klubu Radovan Rumanovič. V novej budove budú väčšie priestory na kvalitnú silovo-kondičnú prípravu, rehabilitácie, šatne, priestory pre rozhodcov, ale aj bezbariérové toalety. Vytvorí sa aj zázemie pre rodičov, aby mali kde stráviť čas počas tréningov, keď čakajú na deti v nepriaznivom počasí. „Rekonštrukcia priestorov nie je iba o zvyšovaní štandardu, je to hlavne o nutnom a hygienicky potrebnom rozšírení zázemia. Preto sa púšťame do veľkého projektu dobudovania priestorov,“ dodal R. Rumanovič. Žiaci SDM Domina hrajú 1. ligu Slovenského futbalového zväzu, dorastenci bojujú v 2. futbalovej lige. Časť mužstiev hrá ligu Bratislavského futbalového zväzu.

Kampaň Daj na to!

Najdôležitejšiu časť financií získal klub z Fondu na podporu športu, ale stále potrebuje peniaze na dofinancovanie tohto náročného projektu. Preto spúšťa aj darcovskú kampaň na dobudovanie priestorov DAJ NA TO!, prostredníctvom ktorej sa snaží vyzbierať financie na tento projekt. Viac informácii na Daj na to – SDM Domino.

Deň otvorených dverí v SDM DOMNO

Narodeniny Domina príde osláviť počas Dňa otvorených dverí slovenská futbalová legenda a manažér slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. „Po ukončení kariéry sa venujem rozvoju mládežníckeho futbalu v svojom klube Hamsik Academy v Banskej Bystrici. Viem preto, koľko práce a úsilia zo strany trénerov a aj rodičov je za fungovaním a rozvojom mládežníckeho futbalového klubu,“ uviedol M. Hamšík, ktorý mladým Domiňákom želá, aby sa „športu venovali s vášňou a ten im prinášal maximum radosti.“ Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda Mareka Hamšíka.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.