Narodeninová párty pre dona Bosca!

(Trnava, 28. mája 2015) – Tento rok je pre saleziánsku rodinu na celom svete rokom veľkolepých osláv 200. výročia narodenia zakladateľa saleziánov dona Bosca. Je príležitosťou viac ďakovať, modliť sa a nechať sa inšpirovať „Tvorcom histórie“.

Priestor na stretnutie s donom Boscom bude pre saleziánsku rodinu na Slovensku v Mestskom amfiteátri v Trnave 5. júna 2015 o 22:00. Na oslavu 200. narodenín tohto charizmatického svätca sú pozvaní všetci, ktorých don Bosco svojím životom oslovil. Spoločne chceme ďakovať za človeka, ktorý zmenil život miliónom mladých a stal sa skutočným „History makerom“. Ďakovať za dielo, ktoré vybudoval, za oblasti jeho práce, ktorým sa venoval, za to, čím ovplyvnil každého z nás.

Pri príležitosti osláv bude v Trnave počas Festivalu Lumen prítomná relikvia dona Bosca uložená vo vnútri jeho sochy, ktorá bude privezená z Talianska a umiestnená vo františkánskom kostole, kam môže prísť každý dona Bosca osobne pozdraviť. Aj táto relikvia svätca bude dôležitým prvkom, ktorý posilní atmosféru osláv.

Celou narodeninovou oslavou, ku ktorej neodmysliteľne patrí torta, sviečky, darčeky, zaujímaví hostia či hudba v podaní skupiny Saleziáni, budú divákov sprevádzať známi moderátori zo zoskupenia 3T – Stano Staško a Juraj "Šoko" Tabaček. Oslava je súčasťou programu Festivalu Lumen a vstup na ňu je voľný.

Informovala: Martina Homoláková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.