Nemecká top firma objavila saleziánsku školu na Slovensku!

(Žilina, 29. januára 2014) – Dňa 23. januára 2014 sa v Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka udiala vzácna udalosť. Nemecká firma Mafell dala škole k užívaniu profesionálne náradie pre stolárov v hodnote viac ako 20.000 EUR.

Okrem toho v škole slávnostne uviedli novú formátovaciu pílu značky Felder za 10.000 EUR, ktorá je technologickou špičkou vo svojom obore.Značka Mafell patrí na svete k najvyššej triede v oblasti ručných elektrických náradí už viac ako 150 rokov. Saleziánska škola je tak prvou školou na Slovensku, ktorú táto prestížna firma podporila. Ako povedal konateľ firmy pán Odvárka: „Keď vaši žiaci na pohovore do práce povedia, že na škole pracovali so značkou Mafell, určite si nájdu prácu.“

„Sami nevieme, prečo si nás vybrali,“ hovorí riaditeľ školy, salezián Riško, „Ale sme tomu veľmi radi. Aj týmto spôsobom sa zvýšila konkurencieschopnosť našich žiakov a zvýšila sa ich uplatniteľnosť na trhu práce.“Na slávnostnom odovzdávaní sa zúčastnili konateľ českej pobočky firmy Mafell pán Odvárka, konateľ firmy Profináradie pán Lauro, ktorý predáva značku Mafell na Slovensku a poskytuje k nej servis.Prítomní boli tiež zástupca zriaďovateľa školy, Saleziánov don Bosca na Slovensku, don Sarnecký, riaditeľ úradu Žilinského samosprávneho kraja pán Holeštiak a direktor saleziánskeho diela v Žiline don Lukáčik.

Informoval: Mgr. Viliam Riško SDB, riaditeľ školy

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.