NepreMEŠkaj štart!

(Žilina, 19. septembra 2019) – Mediálna škola už po 11-krát prijíma do svojich radov všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania sprostredkuje Laura, združenie mladých. Mediálne vzdelávanie je akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Projekt Mediálna škola zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí dvoch rokov z rôznych mediálnych oblastí. V prvom ročníku je pre záujemcov pripravený kurz o písanej žurnalistike pod názvom VIDÍM, v ktorom sa mladí mediálnici dozvedia viac o písaní správy; na jar, na kurze ŽIJEM, sa zase posunú bližšie do tajov fotografie. Druháci sa podučia tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM zavŕšia svoje mediálne štúdiá tvorbou krátkeho videa.

Každý kurz zastrešujú organizátori z mediálneho tímu a profesionálni lektori priamo z praxe – novinári, fotografi, grafici či kameramani. Registračný poplatok je 40 € za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa budú odohrávať na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a sú určené študentom stredných a vysokých škôl.

Od decembra 2016 sú všetky štyri kurzy plne akreditované MŠVVŠ SR. „Je to novinka, na ktorú sme hrdí a za ktorú vďačíme aj predošlým organizátorom, ktorí stáli pri zrode tohto projektu. Mladým môže akreditovaný certifikát výrazne zlepšiť ich osobný profil pre úspešné uplatnenie sa v mediálnej sfére,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA.

Termíny kurzov:

1. kurz VIDÍM – 15.-17. november 2019 (I. ročník)2. kurz ŽIJEM – 1.-3. máj 2020 (I. ročník)3. kurz TVORÍM – 15.-17. november 2019 (II. ročník)4. kurz DÁVAM – 1.-3. máj 2020 (II. ročník) – absolventský kurz

Prihlásiť sa na Mediálnu školu je možné najneskôr do 30. októbra 2019 na http://www.medialnaskola.sk/prihlaska/

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.