Nesnažiť sa byť niekým iným, ale byť sám sebou – o to sa usilovali mladí na tábore v Banskej Bystrici

(Banská Bystrica, 25. august 2020) – Predposledný týždeň tohtoročných špecifických prázdnin sa u saleziánov v Banskej Bystrici niesol v znamení najočakávanejšej akcie tohto leta – prímestského tábora. Prihlasovanie museli organizátori ukončiť za rekordných 15 minút z dôvodu naplnenia kapacity.

O program pre stovku detí sa postaralo vyše päťdesiat animátorov na čele so saleziánmi. Všetkých sprevádzala spoločná myšlienka: Prečo byť niekým iným, keď môžeš byť sám sebou? Téma bola deťom predstavovaná prostredníctvom rôznych smajlíkov.

Každý deň začínal svätou omšu, kde sa deti počas kázne mali možnosť oboznámiť s heslom dňa, ktoré bolo úzko prepojené s hlavnou myšlienkou tábora. Nasledovala scénka a dopoludňajší program plný zábavy. Nechýbala strategická hra, športový deň či sídlisková hra. Ani popoludnie sa nedalo zahanbiť a účastníci tábora odchádzali každý deň unavení, ale zato plní zážitkov a nových priateľstiev.

Napriek počasiu, ktoré zo začiatku týždňa robilo vrásky usporiadateľom, celý tábor napĺňal veselý smiech a hlučná vrava radostných detí.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.