Nová Dubnica pozývala na návštevu dona Bosca všetkých

(Nová Dubnica, 23. apríla 2013) – Hneď po Veľkej noci sme sa pustili do prípravy na príchod relikvií dona Bosca. Všetko to začalo niekoľkými stretnutiami v komunite a s laikmi. Pri príležitosti príchodu relikvií sme dali vytlačiť osem veľkých posterov zo života dona Bosca a jeho diela. Osobne sme pozývali všetkých známych (napr. saleziánskych spolupracovníkov z Púchova) i menej známych nie len z Novej Dubnice, ale aj okolia. Zastavili sme sa na školách, v meste i na dekanáte.

V utorok 23. apríla sme sa konečne dočkali vytúženej návštevy. Popoludní sa konal slávnostný sprievod mestom, ktorý odprevadil relikvie dona Bosca do nového kostola v Kolačíne. Odtiaľ bol prevezený do Novej Dubnice, kde sa konala mládežnícka svätá omša, na ktorej si saleziáni obnovili svoje sľuby a saleziáni spolupracovníci prísľuby. Do večerného programu sa rozhodla svojou akadémiou prispieť Spojená škola sv. Jána Bosca, farské spoločenstvá aj hudobné zoskupenie The Gospel  Family. Večer nás čaká adorácia za povolania nočné bdenie, a potom už len ranné vyprevadenie dona Bosca na ďalšie miesto jeho zastávky po Slovensku – do Partizánskeho.  

Informoval: Jakub KňažekFoto: Jakub Kňažek, Klára Kubištelová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.