Nové CD a DVD mladých z Luníka IX je na svete

(Košice, 14. januára 2015) – Po skoro dvojročnom čakaní mohli Saleziáni dona Bosca z Luníka IX koncom decembra konečne uskutočniť prezentáciu novo vydaného CD a DVD s názvom Rodas Tiro drom (Hľadáme Tvoju cestu). Tento projekt sa podarilo zrealizovať aj vďaka finančnej podpore Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2014. CD so štrnástimi rómskymi gospelovými piesňami nahrali mladí zo skupiny eL9 v spolupráci s prizvanými hudobníkmi. Okrem niektorých prevzatých piesní sa na disku nachádza aj deväť vlastných piesní z dielne samotnej skupiny.

DVD obsahuje video prezentáciu zo života Saleziánov dona Bosca na Luníku IX, ktorú vytvoril salezián Peter Roth v spolupráci s účinkujúcimi a odbornými pomocníkmi. Rómska gospelová hudba sa tak bude šíriť aj prostredníctvom tohto média.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.