Nové číslo časopisu Don Bosco dnes aj o svätom saleziánskom roku

(Bratislava, 15. júla 2014) – Piate vydanie časopisu Don Bosco dnes vo svojej hlavnej téme prináša rozhovor s novým provinciálom saleziánov donom Jozefom Ižoldom. V poradí ôsmy predstavený pre slovenskú saleziánsku rodinu prezradí niečo o svojom živote, ceste k svojmu povolaniu aj o vzťahu k donovi Boscovi.

V roku 2014 realizuje rehoľa saleziánov na Slovensku viaceré podujatia venované 90-temu výročiu príchodu saleziánov na Slovensko. K najväčším udalostiam roka patrilo usporiadanie Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI v Bratislave za prítomnosti viac ako 1000 mladých z 11-tich krajín sveta. Jedinečnú atmosféru z tohto podujatia vám sprostredkujeme vo fotoreportáži.

Celý saleziánsky svet začne v auguste oslavovať jubilejný rok pri príležitosti dvojstého výročia narodenia svätého Jána Bosca. Ako vyvrcholí trojročná príprava na toto výročie sa dozviete v článku s názvom – Začína sa svätý saleziánsky rok.

Nielen saleziáni, ale aj mnohí mladí na Slovensku už viac ako dvadsať rokov odpovedajú na výzvu starať sa o tých, ktorí nemajú nikoho. Ich skúsenosti a zážitky sú často veľmi vzrušujúce, ale zároveň aj úplne bežné, z každodenného života. V rubrike saleziánske misie vám ponúkneme niekoľko ukážok.

mk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.