Nové Don Bosco dnes je na webe

(Bratislava, 15. marca 2018) – Druhé číslo časopisu Don Bosco dnes opäť prináša zaujímavé informácie zo saleziánskeho sveta. Nebudú chýbať novinky o Titusovi Zemanovi, svedectvá, rozhovory či overené rubriky ako výchova a spiritualita.

Vo februári bol v Baku v Azerbajdžane vysvätený bývalý provinciál saleziánov don Vladimír Fekete za biskupa pre tamojšiu apoštolskú prefektúru. Je to prvý slovenský salezián, ktorého pápež František povýšil do hodnosti biskupa. V rubrike aktualita sa dozviete, čo želá novému biskupovi bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský a ako vyzerá jeho erb a heslo. Priebeh samotnej slávnosti a jej atmosféru priblíži fotoreportáž.

Skôr, ako sa deti v Keni naučia písať a počítať, musia sa naučiť, ako prežiť takmer bez vody. Obyvatelia mestečka Korr v súčasnosti trpia následkami sucha. Saleziánske dielo sa pre nich stáva nenahraditeľnou oázou, kam ľudia z okolia prichádzajú čerpať nielen vodu, ale aj duchovnú posilu. Viac o africkom saleziánskom centre a možnosti ako ho podporiť sa dozviete v článku Saleziánska misia v Korr.

„Naša kultúra už odmieta myšlienku zostarnutia; mýtom pre všetkých je večná mladosť. Ale Biblia hovorí o starobe veľmi realisticky. Vek starca je dokonca považovaný za odmenu od Boha ako korunovanie správneho života.“ O reálnom pohľade na starobu sa dočítate v článku Starnúť podľa Božej predstavy v rubrike spiritualita. Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@gmail.com.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.