Nové Don Bosco dnes je na webe

(Bratislava, 9. marca 2020) – V minulom roku vznikla v saleziánskom dome v Prešove mozaika dona Titusa Zemana. Jej autorom je otec Lucjan Bartkowiak CR, poľský rezurekcionista. V rozhovore pre najnovšie číslo časopisu Don Bosco dnes nám priblížil symboliku tohto umeleckého diela.

V roku 2020 sestry saleziánky oslávia 80 rokov príchodu prvých sestier na Slovensko. Pri príležitosti tohto vzácneho jubilea sa v rubrike saleziánska rodina niektoré sestry podelili o svoje spomienky na dve sestry prvej generácie – sestru Vilmu Šutkovú FMA a sestru Máriu Černú FMA, ktoré boli a naďalej sú pre ne povzbudením a oporou na ceste rehoľného saleziánskeho povolania.

Koncom novembra minulého roka sa v Badíne konal seminár s názvom Dozvuky komunizmu. V článku s rovnomenným názvom prinášame niektoré myšlienky z prednášky, ktorú predniesla Lodovica Maria Zanet z Milána.

Svetová konfederácia exallievov dona Bosca, ktorá medzinárodne združuje všetky lokálne a národné združenia, vyhlásila rok 2020 za Jubilejný rok exallievov dona Bosca. Ako budú vyzerať oslavy doma aj v zahraničí sa dočítate v článku Exallievi – 150 rokov s donom Boscom.

Vychovávať deti nebolo nikdy jednoduché. Každá doba so sebou priniesla niečo nové a náročné. Dnes je pre rodičov výzvou vychovávať deti vo svete digitálnych technológií. Aké sú v tejto oblasti najčastejšie rodičovské prešľapy prezradí saleziánka spolupracovníčka Barbora Okruhľanská v rubrike mediálna výchova. Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.