Novodubnickí animátori sa stretli na sústredení

(Nová Dubnica, 25. júna 2021) – Spolu s končiacim školským rokom sa približuje aj čas letného prímestského tábora. Preto sa v Novej Dubnici stretli na sústredení animátori, ktorí ho už niekoľko týždňov pripravujú. Zároveň to bolo ich prvé sústredenie po dlhých mesiacoch strávených v online priestore.

Stretnutie začalo v piatok spoločnou svätou omšou. Na mladých čakal večerný zábavný program, ktorý pre nich pripravili starší animátori. Pred večierkou si ešte stihli pozrieť film, podľa ktorého chystajú samotný tábor.

V sobotu dopoludnia bola tradične na programe duchovná obnova so svätou omšou. Poobede si animátori predstavili výsledky ich niekoľko týždňovej práce a rozdelili si úlohy na tábore. Naučili sa tiež tancovať táborovú hymnu a oživili si aj už zabudnutejšie tance.

Táborové sústredenie skončilo nedeľnou svätou omšou a spoločným obedom. „Všetci sme si tento víkend užili. Napokon, asi každému z nás chýbali tí ostatní a už sa nevieme dočkať, kedy tábor aj zrealizujeme. Dovtedy nás čaká ešte kus roboty,“ povedala jedna z animátoriek.

Informovala: Alenka ČiernaFoto: Daniel Imriška

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.