Nových saleziánov majú Košičania i Žilinčania

(Poprad, 18. augusta 2014) – Na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta zložili v Poprade-Veľkej svoje prvé sľuby dvaja noví slovenskí a dvaja českí saleziáni. Slováci Miroslav Podstavek a Patrik Mižák a Česi Filip Marešk a Vlastimil Vajďák zložili sľub poslušnosti, chudoby a čistoty do rúk svojich provinciálov.

V spoločenstve vyše päťdesiat koncelebratov predsedal eucharistii slovenský provinciál don Jozef Ižold a homíliu o význame rehoľného povolania ponúkol český provinciál Petr Vaculík.

Spolu s príbuznými a desiatkami českých i slovenských spolubratov sa z nových saleziánov tešili predovšetkým mladí, najmä z ich rodných miest, z Košíc a Žiliny. Bohaté zastúpenie na slávnosti mali aj sestry saleziánky na čele s ich provinciálkou sr. Jankou Kurkinovou a tiež saleziáni spolupracovníci.

rhsdb

Foto: Peter Majerčík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.