O čom je najnovšie číslo Don Bosco dnes?

(Bratislava, 9. septembra 2016) – Desiaty nástupca dona Bosca príde na Slovensko! Hlavný deň pre stretnutie so saleziánskou rodinou bude 5. novembra v Žiline. Viac o tejto významnej udalosti sa dozviete v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Trápenia, pochybnosti, ale aj Božia odpoveď. Toto všetko zachytávajú listy saleziána s povesťou mučeníka dona Titusa Zemana. Článok s názvom Dve injekcie mu dali silu obetovať život za bratov vám priblíži vnútorný zápas tohto Božieho služobníka, vďaka ktorého obete mohli mladí klerici doštudovať v Taliansku.

Krakovské výstavisko Expo zaplavili počas Svetových dní mládeže stovky mladých od saleziánov z 55 krajín sveta. Ako vyzerala radostná saleziánska festa sa dočítate v reportáži.

Pes Sivko bol predmetom mnohých debát a rozličných dohadov. Prinášame rozprávanie saleziána koadjútora Renata Celata o mysterióznom stretnutí s tajomným psom, ktorý strážil dona Boca. Čo napísal o Sivkovi samotný svätec si môžete prečítať v rubrike zaujímavosť.    Ján Krstiteľ Ježovit žil jednoduchý, skromný a nábožný život. Stal sa dlhoročným misionárom v Číne. Viac o slovenskom saleziánovi, ktorý prežil japonský koncentračný tábor prezradí salezián Zlatko Kubanovič v rubrike história.   Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese dbd@donbosco.sk.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.