O fenoméne dobrovoľníctva a saleziánskej misii v novom čísle Cagliero 11

Don Bosco propagoval rôzne formy dobrovoľníckej práce medzi svojimi chlapcami v oratóriu na Valdoccu. Jedným z najvýraznejších príkladov bola epidémia cholery v roku 1857, ktorá zabila 1 400 ľudí. Ani jeden z chlapcov, ktorých don Bosco poslal, aby sa starali o obete cholery, sa nenakazil. Dnes tento príklad pokračuje prostredníctvom saleziánskeho misijného dobrovoľníctva, ku ktorému nás pozýva júnové číslo mesačníka Cagliero 11.

Okrem toho vás možno prekvapia otázky na zamyslenie a nevynechajte ani rozhovor s minuloročným novokňazom o. Amatusom, ktorý sa naplno venuje pastorácii mládeže v ugandskom utečeneckom tábore Palabek, blízko hraníc s Južným Sudánom.

Pridáte sa spolu s nami k modlitbovému úmyslu Svätého Otca Františka? Pozrite si video zobrazujúce silnú myšlienku života migrantov.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.