O výsledkoch halovej Kamy U19 rozhodovali penaltové rozstrely

(Dubnica nad Váhom, 29. novembra 2016) – Dubnica aj tento rok hosťovala desať tímov zo slovenských saleziánskych stredísk, ktoré si prišli poslednú novembrovú sobotu zašportovať vo futsale. Družstvá pricestovali takmer zo všetkých kútov Slovenska.

V piatok po svätej omši prebehlo rozlosovanie do dvoch základných skupín a športovci sa oboznámili s pravidlami. Ohniskom diania bola Mestská športová hala, v ktorej sa odohralo spolu 25 zápasov.

"Prípravy na tohtoročnú Kamu trvali asi tri týždne a zapojili sa do nej mladí z nášho strediska," komentuje turnaj salezián Peter Magura, ktorý je spolu so saleziánom Petrom Štellmachom hlavným organizátorom podujatia. "Záujem zúčastniť sa Kamy bol veľmi vysoký, no keďže Kama je stavaná na to, aby mohla prijať maximálne desať mužstiev, v priebehu jedného dňa sme mali zaplnené všetky miesta a zvyšné štyri mužstvá, ktoré sa prihlásili neskôr sme museli odmietnuť,“ dodáva.

Mladí hráči do 19 rokov začali medzi sebou súťažiť už pred ôsmou hodinou v sobotu ráno a posledné zápasy trvali približne do 16-tej hodiny. Zo základných skupín sa do semifinále prebojovali družstvá z Námestova, Trnavy, Prešova, Žiliny, Michaloviec a Bratislavy – Miletičovej.

V boji o tretie miesto, podobne ako aj vo finále, rozhodovali až penaltové rozstrely. Vo finále sa stretli mužstvá z Trnavy a Prešova, kedy po penaltovom rozstrele Prešov zvýšil skóre na 2:1, a stal sa tak tohtoročným majstrom. Tretie miesto patrí Námestovu.

„Myslím si, že každý tím predviedol najviac, čo mohol. Ja som si tento ročník užil naplno. Bol tu pekný futbal a padlo veľa pekných gólov,“ uzatvára Dušan z Dubnice.

 

Zdroj: www.saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.