Občianske združenie Savio nájdete na Rozvojovom dni 2013

(Bratislava, 18. októbra 2013) – Občianske združenie Savio, ktoré sa zameriava predovšetkým na pomoc deťom a mladým ľuďom v menej rozvinutých krajinách a regiónoch, nájdete v piatok 18. októbra v bratislavskej Starej tržnici na Rozvojovom dni 2013. Pripravili si pre vás kvíz, jednoduché hry a niečo malé na občerstvenie. V rámci rozvojového veľtrhu práce dobrovoľníčka Alena Vojenčiaková porozpráva o svojom pôsobení v ruskej republike Jakutia a hlavnom meste Azerbajdžanu Baku – v saleziánskom doučovacom centre Maryam. Príďte medzi nás ochutnať rôzne dobroty, zahrať sa a zároveň sa oboznámiť s problémami chudobných krajín.

Občianske združenie Savio pri svojich projektoch doma a v zahraničí spolupracuje so Saleziánmi dona Bosca. Je členom Platformy mimovládnych rozvojových organizácií a pozorovateľom Rady mládeže Slovenska. Pomáha v Južnom Sudáne, Keni, Angole, v Azerbajdžane, na Sibíri.

Informovala: Zuzana Suchová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.