Od utrpenia na Strednom východe k radosti v Krakove

(Damask, Sýria, 22. júl 2016) – Saleziánska provincia Stredného východu bude mať zastúpenie na Svetových dňoch mládeže 2016 v Krakove. Zúčastní sa ich 21 mladých ľudí z troch krajín, ktoré boli trpko skúšané v posledných rokoch: Sýria, Egypt a Libanon. Mladých bude sprevádzať don Simon Zakerian SDB, delegát pre pastoráciu mládeže, ktorý momentálne pôsobí v sýrskom Damasku.

Mladí odídu do Krakova 25. júla. Po Svetových dňoch mládeže pôjdu ako pútnici do Turína, modliť sa k Panne Márii Pomocnici kresťanov a k donovi Boscovi. Návrat je naplánovaný na 5. augusta.

Skupina z Blízkeho východu sa pripojí k výprave mladých od saleziánov z oblasti Piemontu a Valle d'Aosta a budú s nimi po celý čas. "V roku 2011 sa naši mladí zúčastnili Svetových dní v Madride s mladými z provincie Lombardo-Emiliana a bola to úžasná skúsenosť pre obe skupiny mladých ľudí," hovorí don Zakerian.

Ich prítomnosť na SDM je významná z viacerých dôvodov. Nebudú ťažiť len z príležitosti k modlitbe a oslave, ktorú SDM poskytujú, ale budú pre mladých aj svedkami sveta, ktorí trpí, ale má aj nádej a zároveň vyslancami viery a entuziazmu medzi priateľmi, keď sa vrátia domov.

"Pre našu provinciu," hovorí don Zakerian, "je takmer zázrak, že naši mladí sa môžu zúčastniť na tejto veľkej cirkevnej udalosti, pretože ťažkostí je mnoho a všetkých druhov. Modlíme sa obzvlášť za milosť pre našich mladých účastníkov na Svetových dňoch mládeže, aby to pre všetkých bol čas obrátenia a hlbokého duchovného zdieľania."

2016 07 22 ANS Krakov Syria

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.