Odhalenie pamätnej tabule saleziánom Alfonzovi a Štefanovi Šilhárovcom

(Pezinok, 28. mája 2021) – V nedeľu 30. mája o 11.00 v rámci svätej omše v záhrade Povýšenia sv. Kríža v Pezinku – Cajle (v prípade priaznivého počasia) bude odhalená a požehnaná pamätná tabuľa miestnym rodákom, bratrancom kňazom saleziánom donovi Alfonozovi Šilhárovi (pedagógovi a misionárovi v Austrálii) a nedávno zosnulému donovi Štefanovi Šilhárovi (pedagógovi, prekladateľovi a sprievodcovi pútnikov v Ríme), ktorí po vyvezení z kláštorov a internácii utiekli do zahraničia, aby sa mohli stať kňazmi.

Kňazskú vysviacku prijali v roku 1959, ale primície v rodisku mohli sláviť až v roku 1968. Po sv. omši budú zároveň v kostole uložené relikvie blahoslaveného saleziána dona Titusa Zemana, ktorý sa v roku 1951 ukrýval v rodine dona Štefana Šilhára v Pezinku – Cajle. Hlavným celebrantom bude salezián don Pavol Seman.

Priamy prenos bude možné sledovať na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=ejAxHkhkNbY

Informoval: Peter Sandtner

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.