Odoberajte raz do mesiaca príbehy zo života saleziánov za posledných 100 rokov

Počas tohto roka slávime Rok vďačnosti za príchod saleziánskej charizmy na Slovensko. Aktuálne heslo hlavného predstaveného „Sen, ktorý podnecuje k snívaniu“ nám pripomína to, čím žijeme aj na Slovensku – sen, ktorý dal Boh donovi Boscovi, je stále aktuálny a nabáda nás premieňať „vlkov“ na „baránkov“.

Pri tejto príležitosti vám ponúkame možnosť spoznať príbehy zo života saleziánov za posledných 100 rokov. Dozviete sa v nich napríklad, ako žandári zhíkli, keď začuli plakať Dona Hlúbika, ktorý sa lúčil s Kopánkou vediac, že už ju nikdy neuvidí, že saleziánske dielo na Miletičovej je postavené na cintoríne a mnoho ďalšieho.

Ukážka zo Saleziánskych príbehov:

„Bojuje sa na Miletičovej. Blízkosť boja sa dala cítiť v kryte. Mali sme dojem, že všetko padá na nás. Veľmi sme sa naľakali, keď nám oznámili, že priamo pred krytom vo dvore stojí delo. Už sme sa aj poberali, ale pre hustú streľbu sa nedalo a konečne delo z určeného miesta odtiahlo. Sotva sme sa uložili na miesta v predkryte, priletí ktosi s chýrom: bombardovacie lietadlá! Vbehli sme do krytu a začalo zemetrasenie aspoň niekoľkominútové. Čo sa stalo, nik nevedel. Mysleli sme na koberec, ale neskôr vysvitlo, že to bola Kaťuša, aj to vraj malá!“ (O diele na Miletičovej ulici počas jeho začiatkov a vojnového obdobia.)

Prihláste sa na odber ešte dnes a nezmeškajte zaujímavosti z nášho už 100-ročného pôsobenia na Slovensku!

Je nejaký príbeh, o ktorý by ste sa a nami chceli podeliť? Napíšte nám na adresu hakajova@saleziani.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.