Odpustky v deň dvestoročnice dona Bosca a sväté omše u saleziánov

(Bratislava, 11. augusta 2015) – V nedeľu 16. augusta 2015, na dvestoročnicu dona Bosca, môžu členovia saleziánskej rodiny a vôbec všetci veriaci získať úplné odpustky.Treba splniť obvyklé podmienky (svätá spoveď, eucharistické prijímanie a modlitba na úmysly Svätého Otca), a odpustky môžu byť získané aj ako pomoc dušiam zosnulých veriacich, ktoré sa nachádzajú v očistci.

Ako možno získať úplné odpustky 16. augusta na dvestoročnicu dona Bosca?

Veriaci získa úplné odpustky:- ak sa plne zúčastní na niektorom svätom slávení na počesť svätého Jána Bosca – alebo aspoň zotrvá istý čas v nábožnom uvažovaní pred relikviou alebo obrazom svätca, a zakončí modlitbou Pána, vyznaním viery a vzývaním Panny Márie a svätého Jána Bosca.

Ak si veriaci chcú osobitne uctiť v tento deň tohto svätého patróna vychovávateľov, otca a učiteľa mládeže dona Bosca, môžu navštíviť kostoly a kaplnky v saleziánskych strediskách. V nedeľu 16. augusta budú sväté omše v týchto kostoloch a kaplnkách na počesť dona Bosca.

Uvádzame niektoré miesta, kde sú kostoly a verejné kaplnky sv. Jána Bosca na Slovensku.

V saleziánskych strediskách:

Bratislava-TrnávkaDubnica nad Váhom – nový kostol, ktorý bude posvätený práve v nedeľu 16. augustaHumenné – SaleziániNámestovo – SaleziániPrešov – Saleziáni Šaštín-Stráže – farský kostol na námestíŽilina – Saleziáni

A vieme ešte o týchto diecéznych kostoloch:OrovnicaBrezno – Mazorníkovo

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.