Odvážny Ján Bosco vyslobodil chlapcov z klietky

(Banská Bystrica, 12. februára 2020) – Premiéry muzikálu Bola raz jedna klietka sa uskutočnili 9. februára v Misijnom dome v Banskej Bystrici. Prišlo sa na ne pozrieť spolu viac ako 420 ľudí. Medzi divákmi nechýbali podporovatelia banskobystrického saleziánskeho diela v Sásovej, rodiny účinkujúcich a dobrovoľníkov, ale aj širšia verejnosť.

Po skončení prvej premiéry sa divákom prihovoril don Tibor Janúch a vyzdvihol čas a energiu, ktorú mladí dobrovoľne vložili do tohto diela. Cieľom predstavenia bolo predstaviť tri piliere výchovy podľa svätého Jána Bosca, zakladateľa saleziánov – rozum, náboženstvo a láskavosť, hravou a pre diváka zaujímavou formou. Herci sa verejne poďakovali aj režisérovi donovi Jurajovi Kovaľovi a režisérke choreografií Kataríne Lafférsovej, ktorí stoja za týmto dielom.

„Odmenou za naše niekoľkomesačné snaženie pri nácvikoch bola veľmi pozitívna odozva po premiére. Hodnotenie, že sa každým muzikálom stále viac skvalitňujeme, ma napĺňa veľkým nadšením a vďačnosťou. Som rád, že si verejnosť všimla a ocenila to najdôležitejšie, ochotu toľkých ľudí obetovať svoj čas a spraviť jedno kvalitné a hodnotné dielo pre iných. Znovu som sa presvedčil o jasnom fakte, že aj keď my divadlom odovzdávame radosť a posolstvo iným ľuďom, nám zaangažovaným to dáva ešte viac,” zhodnotil režisér muzikálu Juraj Kovaľ.

Týždeň po premiérach sa uskutočnia dve reprízy pre verejnosť, na ktoré už sú lístky vypredané. Okrem nich chystajú divadelníci aj dve reprízy pre školy z banskobystrického kraja.

Informoval: Martin Funiak

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.