Októbrová edícia Viera do vrecka prichádza s témou Ako prijať spontánny potrat. Konečná stanica Nádej.

(Bratislava, 22. októbra 2020) – Odhaduje sa, že 10 až 30 % tehotenstiev sa u žien končí spontánnym potratom. Nenarodené dieťa má v srdci svojich rodičov svoje miesto, aj keď ho nevideli, nerozprávali sa s ním, nedotýkali sa ho a nevychovávali ho. Niekedy prídu na prvý ultrazvuk, ktorý má potvrdiť tehotenstvo, a tam zistia, že bábätko nežije. Radosť z nového života prechádza do smútku z jeho straty…

Spontánny potrat. Ako prijať túto bolestnú stratu? Októbrová brožúrka z dielne Vydavateľstva DON BOSCO s názvom Konečná stanica Nádej má za cieľ previesť vás otázkami, emóciami, situáciami, vzťahmi, ktorým sú vystavení žena a muž po strate svojho nenarodeného dieťaťa. Ak ste tí, ktorí zažili spontánny potrat vo vlastnom živote, nech vám obsah brožúrky prinesie nádej, že zmierenie sa s touto bolestnou skúsenosťou je možné. Znova raz budete môcť prežívať v živote pokoj, radosť a zmysel.

„Pracujem ako poradkyňa pre ženy po spontánnych potratoch. Verím, že výpovede žien, s ktorými som pracovala, vám pomôžu viac pochopiť, čo sa odohráva v ich srdciach,“ hovorí v úvode brožúrky jej autorka Zuzana Straková, psychologička, ktorá sa v neziskovej organizácii Poradňa ALEXIS venuje poradenstvu pre ženy, ktoré prekonali spontánny alebo umelý potrat.

Brožúrka Konečná stanica Nádej tu: http://www.donbosco.sk/tovar/konecna-stanica-nadej

2020 10 21 brozurka1

Informoval: Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.