Októbrový Rebrík sa vybral hľadať domov

(Bratislava, 4. októbra 2022) – Obsahom októbrového čísla časopisu Rebrík je zistiť, čo znamená domov. Téma DOMOV JE… poukazuje na každodenné drobnosti okolo nás, ktoré sú našimi istotami a vytvárajú pocit toho pravého domova, za ktorý môžeme Bohu naozaj každý deň ďakovať.

Októbrový REBRÍK si môžete objednať TU

Rubrika Písmenková polievka prináša povesť O Kráľovej holi a Kriváni – o vari najznámejších vrchoch Slovenska a o ich vzájomnej láske, z ktorej vzišlo ich dieťa Váh – najdlhšia rieka na Slovensku. Viac však už z tejto zaujímavej povesti neprezradíme.

Aj každé zvieratko má niekde svoj úkryt. Väčšinou ho ani nezbadáme, pretože je ukrytý pred očami ľudí. Aké domovy majú zvieratká a ako sa v nich chystajú na zimu? Jazvec, bobor, salamandra, netopier, veverička a líška prezradia viac v interaktívnej prílohe s názvom Zvieracie brlôžky.

Počas mesiaca október prebieha kampaň eRka, ktorá má názov DOBROčiny. Na 25. strane sa deti dočítajú, ako môžu pomôcť tam, kde je to potrebné a premeniť tak svoje okolie na krajší svet. Pomôcť možno s domácimi prácami, poliať zvädnuté kvety, spríjemniť prostredie, v ktorom žijeme, zahrať sa so súrodencom. Stačí len nabrať odvahu, zapojiť sa a konať dobro.

Domov, to sú aj priatelia – a tí sa spolu veľa rozprávajú. Vďaka rozhovoru sa zbližujú a lepšie sa spoznávajú. Aj Boh chce byť naším priateľom. Prostredníctvom modlitby sa s ním môžeme lepšie zblížiť a spoznať ho. Viac o modlitbe sa čitatelia dočítajú v rubrike V Božom objatí.

Rebrík (aj predplatné) si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.