Online biblická súťaž BibliQ ide do finále

(Bratislava, 21. mája 2021) – Saleziánsky pastoračný tím v čase korony okrem programu na projekte Oratko online ponúkal pre mladých aj rôzne iné aktivity. V sobotu 8. mája sa ukončila 14 týždňová prípravná fáza pilotného ročníka novej online biblickej súťaže pod názvom BibliQ.

Mladí v tímoch z ôsmich miest Slovenska súťažno-zábavnou formou cez internet objavovali bohatstvá novozákonnej knihy Skutky apoštolov. Tri prvé tímy (Bratislava, Humenné a Prešov) zo základnej časti automaticky postúpili do finále. Ostatných päť tímov (Kaplna, Dolný Kubín, Detvianska Huta, Rožňava a Dubnica nad Váhom) malo možnosť zmerať si sily v semifinále v sobotu 15. mája. Po semifinálovom súboji organizátori prekvapili hráčov tým, že pre tentokrát pozvali do finále všetkých účastníkov, ako odmenu za zapojenie sa do pilotného ročníka.

Finále je naplánované na 25. – 27. júna 2021 v Žiline. „Na dona Bosca sme začali a na Máriu Dominiku Mazzarellovú končíme," reagovala spoluautorka BibliQ sr. Monika Golianová FMA na to, ako v tomto ročníku vyšlo zarámcovanie začiatku súťaže a dátum semifinále.

Zdroj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.