Online so svätými – výnimočná kniha pre mladých na inšpiráciu a virtuálne stretnutie

(Bratislava, 21. septembra 2020) – V týchto dňoch vydalo Vydavateľstvo DON BOSCO výnimočnú knihu pre mladých s názvom Online so svätými, ktorú napísal kňaz Michel Remery, autor známej a obľúbenej knihy Tweetuj s Bohom.

Predstavte si, že by ste sa mohli stretnúť a pozhovárať s niektorým svätcom. Ktorého by ste si vybrali? S touto knihou sa môžete vydať na virtuálne stretnutie s viac ako stovkou svätých z celého sveta. Ženy a muži, tesári a vzdelanci, matky a pápeži, princovia a bedári – ich inšpiratívne životné príbehy sú prepojené s praktickými otázkami z moderného života, na ktoré spolu s nimi hľadáme odpoveď.

Kniha Online so svätými pozýva mladých (a nielen ich) rozlišovať na osobnej ceste k svätosti.„Svätí sú fascinujúca partia. Nájdeš medzi nimi všelijakých ľudí: bývalých hriešnikov, zloduchov, papierových katolíkov, závislákov, prostitútky, vrahov, nepriateľov Boha… Iní zas boli zanietení kresťania a Boží priatelia od samého začiatku. Spája ich však to, že sa im podarilo zvíťaziť nad pozemskými pudmi a sebeckými túžbami a zamerať sa výlučne na Boha. Postupne dokázali naplniť aj výnimočné povolanie, o ktoré sa všetci delíme: stať sa svätými v našich životoch… Každý sa môže stať svätým! Každý svätec je iný, má jedinečnú osobnosť a osobitý príbeh. A každý našiel svoje povolanie inak, čo dokazuje, že Boh má špeciálny plán a povolanie pre každého človeka“ (z úvodu knihy).

Čitateľom knihy Online so svätými napísal venovanie aj Svätý Otec František: „Svätí, naši bratia a sestry, veľmi milujú Ježiša a život. Staňte sa ich priateľmi a oni budú vašimi spoločníkmi na ceste.“

Kniha má 248 strán, formát 190 x 190 mm a mäkkú väzbu. Je vhodná aj pre všetkých, ktorí pracujú s mladými a sprevádzajú ich vo farnostiach, v spoločenstvách, na hodinách náboženstvách, stretkách a podobne. Kniha poslúži aj ako cenný darček pre birmovancov či inšpirácia pri výbere birmovného mena.

Knihu Online so Svätými si môžete objednať na stránke www.donbosco.sk emailom objednavky@donbosco.sk alebo telefonicky na číslach 02 5557 2226 a 0903 962 029.

Informoval: Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.