Oratko na Miletičovej má mladý šachový talent. Koľko rokov má víťaz turnaja?

(Bratislava, 27. marca 2023) – Saleziáni na Bratislavskej Miletičke usporiadali 18. marca pre nadšencov šachu prvý ročník Miletičkárskeho šachového turnaja. 41 účastníkov v rozmedzí od 6 – 50 rokov spolu odohralo 100 zápasov v detskej a dospelej kategórii.

Vďaka rozdeleniu na dve kategórie si schopnosť dlhodobej koncentrácie precvičili deti aj ich rodičia.

„Šach je viac sedavá hra, ale inteligentná, rozmýšľajúca a to je niečo, o čo ide aj v našej charizme, keďže saleziáni sa zameriavajú na celistvú výchovu mladého človeka,“ vysvetlil vedúci pastorácie na Miletičovej don Marián Zachar.

Prínos, ale aj dobrodružstvo, ktoré táto „kráľovská hra“ ponúka vyzdvihol aj organizátor Martin Tancer: „Na šachovnici vždy zažijete niečo iné, nikdy to nie je o tom istom. Rozvíja to mozog aj logické myslenie.“

Počas akcie bola otvorená aj kaviareň. O jej chod sa postarali dievčatá, ktoré sa pripravujú na birmovku.

Víťazom detskej kategórie sa stal len 7-ročný Samuel. Na záver si v priateľskom zápase zmeral sily s víťazom dospeláckej kategórie. Po náročnej taktickej hre súboj na šachovnici nakoniec uzavreli remízou. „Bolo to ťažké, ale zvládol som to, lebo som išiel za svojím cieľom a teraz sa mi to podarilo,“ opísal svoju cestu za úspechom malý Samko.

Zdroj: tvlux.skFoto: Barbora Kullačová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.