Oratórium bez hudby je ako telo bez duše

(Banská Bystrica, 27. novembra 2013) – 22. novembra sa v banskobystrickom saleziánskom stredisku konal desiaty ročník Cecilfestu. Stretnutie mladých hudobných talentov každoročne organizujú saleziáni na počesť sviatku patrónky hudobníkov sv. Cecílie. Témou jubilejného Cecilfestu bola myšlienka dona Bosca "Oratórium bez hudby je ako telo bez duše". Večer plný hudby a zábavy moderovala dvojica študentov miestneho konzervatória.

Na úvod programu zaznela tradičná hymna, po ktorej nasledovala prehliadka hudobných čísel. Diváci mali možnosť vypočuť si niekoľko hudobných žánrov v podaní rôznych vekových kategórií. Počas celého programu bol k dispozícií stream na youtube, kde si môžete celý Cecilfest pozrieť ešte raz.

„Bola som veľmi spokojná. Výsledok dopadol nad moje očakávania. Publikum bolo úžasné. Mám z toho dobré pocity,“ zhodnotila spoluorganizátorka a účinkujúca Lucia Baníková.

Zdroj: www.sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.