Osem mladých ľudí odchádza na ročnú misiu

(Žilina, 30. júna 2015) – Slovenskí saleziáni vysielajú v tomto roku osem mladých misijných dobrovoľníkov na ročnú misiu. Odchádzajú do krajín,kde pôsobia saleziáni, aby tam pracovali spolu s nimi pre dobro mladých. Šesť dievčat a dvaja mladí muži po ročnej príprave prijali z rúk provinciála saleziánov misijný kríž pri svätej omši v Žiline v nedeľu 21. júna. Na svätej omši sa zúčastnili aj ich rodinní príbuzní a mladí z niektorých saleziánskych stredísk.

Do Angoly odchádzajú Katarína Dajčová, Martina Homoláková a Lukáš Ogurčák; v Keni budú pôsobiť čerství novomanželia Mária rodená Sísová a Karol Vlasákovci; pre saleziánsku misiu v Baku v Azerbajdžane boli vyslaní Martina Ihnátová a Zuzana Riecka; a do Aldanu na Sibír cestuje Ema Herčková. Pri svätej omši v Žiline im misijný delegát slovenských saleziánov don Peter Jacko odporúčal v kázni tri základné veci: mať čas pre Boha, budovať vzťahy a venovať sa najmä chudobným mladým. Krížiky, ktoré dobrovoľníkom požehnal a rozdal provinciál saleziánov don Jozef Ižold, vyrobili domorodí kresťania v Ekvádore.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.